czwartek, 25 sierpnia 2011

Stosy dwa oraz losowanie urodzinowe

Ogromnie lubię oglądać Wasze stosy, jednak sama nie należę do osób, które regularnie prezentują najnowsze zdobycze książkowe. Wynika to po części z mojego lenistwa... Tak, tak, jeśli ktoś jest prawdziwym leniem, to nawet zrobienie kilku zdjęć przerasta jego możliwości. ;) 


Stos pierwszy, recenzyjno-wymiankowo-zakupowy.
"Pałac Północy" Carlos Ruiz Zafón - w wersji audiobooka, niespodziewany prezent od Muzy;
"Trzy filiżanki herbaty" Greg Mortenson, David Oliver Relin - do recenzji od Księgarni Matras;
"Co wiedzą zmarli" Laura Lippman - mój własny zakup w Taniej Książce;
"Jutro" John Marsden - wymiana na LC;
"Atrofia" Lauren DeStefano - do recenzji od Wydawnictwa Prószyński i S-ka;
"Sekretna córka" Shilpi Somaya - jak wyżej;
"Miasto kości" Cassandra Clare - wymiana na LC (nareszcie udało mi się zdobyć tę książkę! :));
"Dziewczyny wojenne" Łukasz Modelski - egzemplarz próbny od Wydawnictwa Znak;
"O pięknie" Zadie Smith - wymiana na LC.


Stos drugi, w całości recenzyjny w ramach mojej współpracy z portalem Lubimy Czytać.
"Bezpieczna przystań" Nicholas Sparks (recenzja);
"Klaudyna w szkole" oraz "Klaudyna w Paryżu" Colette;
"Jutro 2. W pułapce nocy" John Marsden;
"Przyjaciółki na zawsze" Jennifer Weiner;
"Kolory tamtego lata" Richard Paul Evans;
"Największy lęk" Linwood Barclay;
"Submarino" Jonas T. Bengtsson (czytam obecnie, choć muszę z żalem przyznać, że dość opornie mi to idzie... Chyba spodziewałam się czegoś innego po książce zbierającej wyłącznie pozytywne recenzje).  

Muszę przyznać, że choć takie stosy to najlepszy sposób na poprawę humoru, to jednak perspektywa nadchodzącego wielkimi krokami końca wakacji mnie przeraża... A zwłaszcza fakt, że przede mną ostatni, decydujący rok liceum. Matura...! Mam jednak nadzieję, że wśród podręczników, zeszytów i notatek zdołam znaleźć chwilkę czasu na nadrabianie zaległości czytelniczych (które przez najbliższe miesiące urosną do niebotycznych rozmiarów...).  

***

A teraz sprawa druga... Kochani! Kilka dni temu uświadomiłam sobie, że przegapiłam pierwsze urodziny bloga! Dokładnie 9 sierpnia 2010 roku powstała Kraina Literatury. :) Od tamtej pory mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat książek, a sprawia mi to tak ogromną radość, że obecnie wprost nie wyobrażam sobie życia bez tego mojego miejsca w sieci. Z tej okazji chciałabym podzielić się z Wami jedną z lokatorek mojej domowej biblioteczki. Chodzi o książkę, którą kilka tygodni temu recenzowałam - "Gorzka czekolada" Lesley Lokko.

Losowanie urodzinowe

Każdego, kto chciałby skosztować "Gorzkiej czekolady" przygotowanej przez Lesley Lokko proszę o wyrażenie chęci w komentarzu pod tym postem. Mile widziane pozostawienie szerokiego uśmiechu! :) Zgłoszenia będę przyjmować do końca wakacji, czyli 31 sierpnia (środa) włącznie. 1 września, w ten nieszczególnie wesoły dzień, przeprowadzę losowanie. Osoby, które nie posiadają bloga proszę o podanie adresu e-mail.

A na koniec życzę Wam udanego końca wakacji i wejścia w nowy rok szkolny z naładowanymi akumulatorami oraz uśmiechem na twarzy! :) Pozdrawiam!